Muzyczny weekend w częstochowskich alejach. Będzie się działo!

07.07.2023

Muzyczny weekend w częstochowskich alejach. Będzie się działo!

Już w ten weekend na mieszkanki i mieszkańców Częstochowy czekać będą liczne plenerowe, ale – co istotne – bezpłatne atrakcje muzyczne. Usłyszeć będzie można takie zespołu jak: Muzyczni Astronauci, Initial, Blurred Pink i  Fuzz’Ya. To wszystko w ramach nowej muzycznej odsłony cyklu „Aleje – tu się dzieje” i Festiwalu – Koncerty na Bieganie.

 

W piątek, 7 lipca w ramach cyklu „Aleje – tu się dzieje!” o godz. 19.00 na placu Biegańskiego zaplanowano koncert zespołu Muzyczni Astronauci. Grupę tworzą: Miranda Holińska (wokal), Damian Sędziwy (perkusja), Kuba Zieliński (klawisze), Oskar Nowak (gitara basowa) i Daniel Woch (gitara elektryczna). Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim energicznych coverów. Według zapowiedzi, ich występ –  mimo zaaranżowanych utworów – będzie opierał się w dużej mierze na sztuce improwizacji. Priorytetową rolę odgrywać mają emocje.

W sobotę, 8 lipca w centrum miasta odbędą się aż dwie imprezy. W ramach Festiwalu – Koncerty na Bieganie na plenerowej scenie zaprezentują się zespoły Initial (godz. 17:00) i Blurred Pink (godz. 19:00). Organizatorzy w ramach wydarzenia, które wystartuje już o godz. 15:00 zaplanowali cztery strefy: atrakcji, zdrowia, animacji i chillu. – W pierwszej prezentowana będzie m.in. karetka dla zwierząt, nie braknie pokazu siłowni, zawodów sportowych i konkursu. Z kolei w „strefie zdrowia” będzie można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie lub cukier, a także skorzystać z porad dietetycznych i treningowych. Strefa animacji przyciągnie z pewnością najmłodszych, których ucieszą balony, brokatowe tatuaże i malowanie twarzy. Na chwilę „chillu” chętnych powinno być jeszcze więcej – na spragnionych relaksu czekać będą bowiem leżaki, wata cukrowa i popcorn – zapowiadają. Ponadto na placu Biegańskiego pojawi się również strefa kreatywności oraz strefa baniek. Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w grze Jenga XXL oraz spotkać ulubione postacie z bajek. Projekt zrealizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie.

 

W sobotę, 8 lipca rozpocznie się także cykl „Z kulturą na Stary Rynek”. Z jego organizację odpowiada Stowarzyszenie SAS. W ramach tego wydarzenia o godz. 18.00 w amfiteatrze na Starym Rynku wystąpi zespół Fuzz’Ya, czyli fuzja zespołów, fuzja pomysłów i fuzja brzmień. Częstochowska grupa jest wybuchową mieszanką dźwięków, w której każdy fan rocka, popu i funku znajdzie coś dla siebie. Zespół współtworzą: Piotr Woldan (wokal), Klaudiusz Mękarski (gitara, syntezator), Karol Wojciechowski (gitara), Maciej Równiak (trąbka), Adam Serwa (gitara basowa) i Oskar Chłopaś (perkusja). Fuzz’Ya koncertowała z powodzeniem m.in. podczas drugiej edycji Snowdrops Festiwal oraz 30. Dniach Częstochowy. Wszystkie imprezy odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Wstęp na każdą z nich jest wolny.

 

fot. UM Częstochowy

  • opr. pn
Najnowsze artykuły