Myszków. Potrącono 79-letnią kobietę

12.01.2023

Myszków. Potrącono 79-letnią kobietę

W środę miał miejsce wypadek w Żarkach. Kierujący seatem mężczyzna potrącił kobietę. 79-latka trafiła do szpitala. Policja zajmuje się wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności wypadku.

Przy ul. Żwirki i Wigury doszło do potrącenia starszej kobiety. 42-letni mężczyzna, który wyjeżdżał z miejsca parkingowego, wykonywał manewr cofania i najechał na pieszą. Kobieta poruszała się po jezdni w przeciwnym kierunku. Jak ustaliła policja, miała ona ograniczoną sprawność ruchową. W wyniku zdarzenia 79-latka trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Myszkowscy policjanci potwierdzili, że kierowca seata był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku badają śledczy z Myszkowa pod nadzorem prokuratora.

– Przypominamy, że kierujący podczas cofania musi zachować szczególną ostrożność! Ponadto kierujący zbliżając się pojazdem do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany: zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego; ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przypomina Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.

  • opr. nl
Najnowsze artykuły