12.02.2018

Napadł na swoją 82-letnią matkę

Tymczasowo aresztowany został 53-letni częstochowianin, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją matką i usiłowanie rozboju. Jak ustalili śledczy mężczyzna mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu wszczął awanturę i zaatakował 82-latkę, żądając od niej pieniędzy. Na szczęście kobieta zdołała uciec do sąsiadów i pomoc przyszła na czas.

Oficer dyżurny z komisariatu III otrzymał zgłoszenie awantury domowej w częstochowskiej dzielnicy Tysiąclecie. Patrol, który przyjechał na miejsce, zastał roztrzęsioną starsza kobietę. Jak ustalili śledczy, pijany 53-latek wszczął awanturę, w trakcie której zaatakował swoją matkę, szarpał ją, bił i kopał, żądając pieniędzy. Na szczęście 82-latka zdołała uciec z mieszkania. Policjanci obezwładnili agresora, u którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Pogotowie udzieliło natomiast pomocy roztrzęsionej kobiecie. Zatrzymany, po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, trafił do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ. Usłyszał zarzuty znęcania się nad matką od blisko 4 lat i usiłowania rozboju. Jak ustalili śledczy, działał w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły