Nie tylko pomagają, ale dbają również o bezpieczeństwo

24.03.2022

Nie tylko pomagają, ale dbają również o bezpieczeństwo

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynie i w Blachowni nie tylko pomagają osobom, które znalazły schronienie na terenie powiatu częstochowskiego, ale również dbają o ich bezpieczeństwo. Mundurowi rozwieszają ulotki informujące o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi i zaginięciami osób w języku ukraińskim i rozmawiają z osobami dorosłymi o bezpieczeństwie. Stróże prawa rozdają dzieciom elementy odblaskowe w ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”.

Na terenie naszego miasta i powiatu schronienie znalazło wiele osób, które w ostatnich dniach musiały opuścić swój dom w Ukrainie. Policjanci od początku wojny, która ma miejsce za wschodnią granicą, angażują się w pomoc uchodźcom. – Pełniąca obowiązki komendanta komisariatu w Olsztynie podkomisarz Renata Ciechanowicz zorganizowała zbiórkę pieniędzy w jednostce, z których zakupione zostały owoce i słodycze dla dzieci z Ukrainy, przebywających w Siedlcu i Złotym Potoku – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów. – Razem z dzielnicowymi zawiozła zakupione artykuły potrzebującym. Dzielnicowi natomiast rozmawiali z dorosłymi opiekunami, przekazując ulotki informujące o zagrożeniach w ich ojczystym języku – dodaje.

Z kolei na terenie Aleksandrii, w Korzonku i Rększowicach schronienie znalazło ponad 20 osób, w tym 10 dzieci. – Dlatego pełniąca obowiązku zastępcy komendanta podkomisarz Joanna Beneś wspólnie z dzielnicowymi odwiedziła nowych mieszkańców, rozmawiając z nimi o bezpieczeństwie i przekazując dedykowane dla nich ulotki. Dzieci natomiast, w ramach kampanii “Mamo! Tato! Tutaj jestem!” otrzymały od policjantów odblaskowe czapeczki i opaski, by były widoczne zarówno podczas aktywności na zewnątrz, jak i w miejscach zatłoczonych – zaznacza.

Wszystko po to, by obywatele Ukrainy byli bezpieczni i świadomi zagrożeń oraz by nie bali się poprosić o pomoc policjantów w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa.

  • kg
Najnowsze artykuły