Nie ustąpił pierwszeństwa 80-latkowi, potrącił go i uciekł

08.04.2022

Nie ustąpił pierwszeństwa 80-latkowi, potrącił go i uciekł

Kłobuccy policjanci poszukują świadków zdarzenia, do którego doszło 28 marca w miejscowości Zajączki Pierwsze. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierowca białego samochodu, skręcając w ulicę prowadzącą do miejscowości Zimnowody, nie ustąpił pierwszeństwa 80-letniemu rowerzyście, potrącił go i uciekł.

Do zdarzenia doszło 28 marca pomiędzy godziną 12.30 – 13.30. Po potrąceniu kierowca białego samochodu natychmiast odjechał, prawdopodobnie w kierunku miejscowości Parzymiechy. Potrącony cyklista, z obrażeniami ciała dotarł do domu. Rodzina o całym zdarzeniu poinformowała służby ratownicze i policję. Starszy mężczyzna był trzeźwy. Zespół pogotowia ratunkowego zabrał go do częstochowskiego szpitala na szczegółową diagnostykę.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że pojazd, który potrącił rowerzystę to prawdopodobnie samochód koloru białego, typu kombi lub van, wyglądem przypominający citrena berlingo, o początkowym numerze rejestracyjnym SKL.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, proszone są o kontakt z KPP w Kłobucku, e-mailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (47) 38582255, (47) 8582280 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

  • kg
Najnowsze artykuły