Nietrzeźwy kierowca uderzył w bariery na A1 w pobliżu węzła Częstochowa-Blachownia

06.11.2023

Nietrzeźwy kierowca uderzył w bariery na A1 w pobliżu węzła Częstochowa-Blachownia

Nietrzeźwy mieszkaniec Zabrza nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uderzył w bariery energochłonne na autostradzie A1 – poinformowała w poniedziałek PAP aspirant sztabowy Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Krótko po północy miało miejsce zdarzenie drogowe w miejscowości Walaszczyki w pobliżu węzła Częstochowa-Blachownia na autostradzie A1.

“Kierujący osobowym BMW po północy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bariery energochłonne na autostradzie A1. 29-letni kierujący z Zabrza był nietrzeźwy. Miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Nic mu się nie stało” – powiedziała PAP rzecznik Poznańska.

 

Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

 

“Jeśli chodzi o kierowanie w stanie nietrzeźwości, kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawiania wolności i kara wysokiej grzywny oraz utrata prawa jazdy. Za spowodowanie kolizji drogowej grozi mandat karny w wysokości co najmniej tysiąca złotych i dziesięć punktów karnych” – wyjaśniła rzecznik Barbara Poznańska.(PAP)

 

macs/ maak/

  • Maciej Świerzy
Najnowsze artykuły