Nieznajoma kobieta zaczepiała dzieci wychodzące ze szkolnego autobusu

28.02.2024

Nieznajoma kobieta zaczepiała dzieci wychodzące ze szkolnego autobusu

Na początku tygodnia w miejscowości Natolin (gmina Lipie) doszło do incydentu w rejonie przystanku autobusowego. Do dwóch uczennic, które wysiadły z autobusu szkolnego, podeszła nieznajoma kobieta, zachowując się bardzo podejrzanie…

– Dziś w Natolinie w rejonie przystanku autobusowego podczas odwozu dzieci szkolnych do dwójki uczennic, które wysiadły z autobusu szkolnego, podeszła nieznajoma kobieta. Zwróciło to uwagę osoby sprawującej nadzór nad przewożonymi dziećmi, która zapytała tę kobietę o tożsamość i przyczynę jej zainteresowania dziewczynkami. Zapytana nie udzieliła logicznej odpowiedzi, do tego w zauważalny sposób próbowała zasłaniać swoją twarz dłonią. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci opiekunka przewozu zdecydowała, by obie dziewczynki ponownie zabrać do autobusu. Dzieci zostały następnie odwiezione bezpośrednio do domów. Nie są znane intencje nieznanej kobiety, należy jednak zwrócić uwagę i poinstruować dzieci, by nie przystawały na żadne propozycje ze strony nieznajomych – czytamy na stronie Urzędu Gminy Lipie.

Wójt Bożena Wieloch zaapelowała do rodziców dzieci, aby w związku z zaistniałym incydentem zachowali czujność w czasie dowozu dzieci do szkoły i ich drogi powrotnej do domu. – Uczniowie powinni zostać poinformowani, że nie należy zgadzać się na żadne propozycje ze strony nieznajomych osób – dodała.

O incydencie, do którego doszło w Natolinie została zawiadomiona Policja. Władze gminy zaapelowały o udostępnianie informacji, aby dotarła ona do jak największej liczby osób.

 

  • red.
Najnowsze artykuły