Nowoczesny sprzęt do wstępnej kontroli stanu trzeźwości dla komisariatu w Kłomnicach

07.09.2022

Nowoczesny sprzęt do wstępnej kontroli stanu trzeźwości dla komisariatu w Kłomnicach

Policjanci z Kłomnic otrzymali nowoczesny sprzęt służący do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez gminę Kłomnice. Alkomat działa na zasadzie analizy próbki wydychanego powietrza i pozwala szybko sprawdzić trzeźwość kierującego co znacznie pozwala zwiększyć efektywność działań policjantów w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego.

W piątek, 2 września 2022 roku odbyło się przekazanie dla Komisariatu Policji w Kłomnicach urządzenia do szybkiego przesiewowego badania stanu trzeźwości typu Alcoblow. Jest to bezustnikowy miernik wykorzystywany do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Aby wykonać wstępne badanie alkomat nie wymaga kontaktu z kontrolowanym kierującym. Pozytywny wynik badania sygnalizowany jest za pomocą czerwonej diody. W takim przypadku wykonywane jest kolejne badanie za pomocą alkomatu z ustnikiem. Dzięki Alcoblow badanie trwa jedynie kilka sekund, a kierowcy nie będą musieli z niecierpliwością czekać na jego wynik. Pozyskany przez stróżów prawa nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Nowoczesny sprzęt zakupiony został przez Urząd Gminy w Kłomicach, dzięki przychylnej decyzji radnych i włodarzy. Oficjalnego przekazania urządzenia dokonali Wójt Gminy w Kłomnicach Pan Piotr Juszczyk oraz Sekretarz Urzędu Gminy w Kłomnicach Pani Bożena Lara. Zostało ono przekazane na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach nadkomisarza Krzysztofa Trzaskacza oraz Kierownika Ogniwa Prewencji aspiranta sztabowego Radosława Kota. Zakup alkomatu był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłomnicach.

  • inf.
Najnowsze artykuły