25.01.2018

Nowości na ferie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Blachowni otrzymała 12 tysięcy dofinansowania na rozwój czytelnictwa. Dzięki temu placówce udało się kupić 1142 książki.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach rządowego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Gmina Blachownia otrzymała 12 tysięcy, 3 dołożyła z własnego budżetu i dzięki temu udało się kupić 1142 książki. Szkoła wzbogaciła się o literaturę dla dzieci i młodzieży, pięknie ilustrowane albumy, słowniki, audiobooki. Poza tym zakupione zostały nowości wydawnicze zaproponowane przez samych uczniów. W ramach programu zakupiono również lektury, które stanowiły ok. 30% wszystkich książek i były niezbędne do poszerzenia oferty biblioteki szkolnej. W zakupach uwzględniono potrzeby niepełnosprawnych uczniów, dla których zakupiono książki z większą czcionką, z dużą ilością ilustracji, z objaśnieniami, książki z audiobookami itp.

Warto zaznaczyć, że biblioteki szkolne w Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni, Szkole Podstawowej nr 3 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Blachowni oraz Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łojkach w ramach rządowych programów: „Książki Naszych Marzeń” oraz Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” wzbogaciły swe księgozbiory w latach 2016 – 2017 o 2.767 książek na łączną kwotę 43.013,58 zł (pozyskane dotacje 34.370,00 zł, wkład Gminy Blachownia 8.643,58 zł).

  • kg
  • zdj. UM Blachownia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły