Nowy trop w sprawie zaginionej matki i córki z Częstochowy

20.02.2022

Nowy trop w sprawie zaginionej matki i córki z Częstochowy

Częstochowska policja poinformowała o nowym tropie w sprawie zaginionej matki i córki. Samochód 45-letniej kobiety był widziany na “gierkówce” w Kolonii Poczesnej, Wrzosowej i Romanowie. Policja apeluje do świadków o pomoc.

Policjanci z Częstochowy nie ustają w poszukiwaniach zaginionej 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii, które zaginęły 10 lutego br. W wyniku intensywnie prowadzonych działań kryminalni ustalili, że samochód marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek 10 lutego miał wyjechać z Częstochowy drogą krajową numer 91 (dawniej DK-1 – “gierkówka”) w kierunku na Katowice, gdzie widziany był w kol. Poczesnej, Wrzosowej i Romanowie.

– Apelujemy do wszystkich osób posiadających nagrania (z monitoringu stacjonarnego lub z kamerek samochodowych), które w tym dniu w godzinach między 20.00 a 24.00 zarejestrowały wskazany samochód poruszający się zarówno w kierunku Katowic jak i wracający do Częstochowy o kontakt z Policją pod numerem 997 lub 112 – apeluje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Policja apeluje także do osób, które nie tylko w dniu zaginięcia, ale również wcześniej (kilka, czy nawet kilkanaście dni temu) miały kontakt z zaginionymi lub z 52-latkiem i zwróciły uwagę na jakiś charakterystyczny szczegół, czy spotkały te osoby w nietypowych okolicznościach, by zgłaszały się do najbliższej jednostki Policji lub informowały telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

– Bardzo dziękujemy za zaangażowanie mediom, grupom poszukiwawczym i wolontariuszom, którzy wspieraja poszukiwania. Dziękujemy również za przekazywane częstochowskiej Policji informacje. Każdą weryfikujemy i sprawdzamy pod kątem przydatności w prowadzonym postępowaniu. W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie istotnych informacji dzwoniąc pod numer 997 lub 112, albo wysyłając na adres mailowy: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W piątek stacja TVN 24 opublikowała nagranie, na którym widać, jak zatrzymany w sprawie 52-letni mężczyzna, tankował do kanistra paliwo na stacji w pobliżu działek, gdzie kobieta była widziana ostatnio. Nagranie zarejestrowano kilka godzin po tym, jak urwał się kontakt z kobietą.

Polsat poinformował natomiast, że zaginiona i zatrzymany mężczyzna byli w bardzo bliskich relacjach. Na pewno dochodziło między nimi do konfliktów, o czym świadczą zgłoszenia na policję, dotyczące się podszywania mężczyzny pod nastoletnią córkę kobiety.

Policja bada również sprawę mejli rozsyłanych do niektórych mediów od “seryjnego częstochowskiego mordercy”. Sprawą zajmują się specjaliści ds. cybeprzestępczości.

 

  • TS
Najnowsze artykuły