04.02.2018

O Częstochowie i mieszkańcach z przymrużeniem oka

Przegapiliście tradycyjną Noworoczną Szopkę autorstwa Zbisława Janikowskiego? Nic straconego! Zostanie ona wystawiona raz jeszcze. Tym razem z częstochowskim felietonistą spotkamy się 7 lutego w Muzeum Częstochowskim. Wstęp wolny.

Zbisław Janikowski już po raz piętnasty pojawia się przed częstochowianami ze swoją szopką. Nasi wierni czytelnicy mieli już okazję zapoznać się z jej treścią. Została ona bowiem opublikowana na łamach naszej gazety 29 grudnia. Później – 8 stycznia – została ona wystawiona w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Ci, którzy nie mieli okazji wsłuchać się w satyryczny tekst, będą mogli to nadrobić. Noworoczna Szopka zostanie bowiem wystawiona 7 lutego w Muzeum Częstochowskim. To niejako powrót do tradycyjnie – bo to właśnie w budynkach Muzeum Częstochowskiego odbywały się pierwsze szopki – co roku w innym miejscu i skojarzone z jakąś inną atrakcją. Przed publicznością wystąpią: Joanna Sabkowska, Ewa Musik, Tomasz Barański oraz Michał Mielczarek. Na spotkaniu nie zabraknie oczywiście samego autora. Będzie więc okazja do wspólnego komentowania na gorąco – bo, jak to w szopce, znajdziemy aktualne wydarzenia i ważne postaci z życia miasta. – Ja tam politykę omijam z daleka, ale ta nas omijać nie chce, więc też tego typu wątków uniknąć się nie da – podkreśla. Będzie więc i o polityce, i o kulturze, ale przede wszystkim o naszym życiu powszednim i odświętnym, książkach i wielu jeszcze rzeczach. O wszystkim lekko, do rymu i z przymrużeniem oka. Wstęp jest wolny.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły