O krok od tragedii. Uratował życie sąsiadowi

16.12.2021

O krok od tragedii. Uratował życie sąsiadowi

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy o takich sytuacjach. Gdyby nie prawidłowa reakcja sąsiada, nie wiadomo jak potoczyłby się los 74-latka z gminy Koziegłowy…

55-letni mężczyzna zauważył leżącego na ziemi, bezsilnego sąsiada. Natychmiast zadzwonił po policję. Na miejscu zjawił się patrol drogówki, który udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. W oczekiwaniu na karetkę pogotowia, mundurowi zabrali wychłodzonego mężczyznę do radiowozu i okryli go kocem. Skrajnie wyczerpany i wychłodzony mężczyzna w porę trafił pod opiekę medyków.

Ta sytuacja pokazuje, że osoby starsze, nieporadne, bezdomne i nietrzeźwe mogą być szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na los innych. Czasem wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby uratować komuś życie.

  • kg
Najnowsze artykuły