Od lipca zmiany w komunikacji miejskiej

01.07.2023

Od lipca zmiany w komunikacji miejskiej

Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM poinformował, że od 1 lipca zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej w Częstochowie obejmujące niewielką korektę godzin odjazdów tramwajów, ale też tymczasowe zmiany tras i rozkładów jazdy na liniach autobusowych 17, 21, 22 i 37.

Linie tramwajowe nr 1, 2 i 3 – na wnioski pasażerów zostaną zmienione niektóre godziny kursów wyłącznie dla wakacyjnych dni roboczych.

Linia 17 – trasa zostanie wydłużona z Liszki Dolnej przez ulice Lakową, Kopalnianą, Leśną i Ekonomiczną do pętli DŹBÓW KSSE SKORKI (w zamian za czasowo skróconą linię 21).

Linia 21 – ze względu na brak możliwości przejazdu pod wiaduktem na ul. Kolorowej (przejście dla pieszych będzie utrzymane), zostanie skierowana prosto ul. Przejazdową do przystanku SZYBOWA, tuż przed miejscowością Wyrazów i węzłem autostradowym. Nadal obowiązuje objazd przez ul. Kordeckiego.

Linia 22 – ponownie część kursów zostanie skrócona do pętli GNASZYN DWORZEC PKP. Nadal obowiązuje objazd przez ul. Kordeckiego.

Linia 37 – ze względu na zmianę trasy linii 21, zostanie wydłużona z Kawodrzy Górnej do ulicy Busolowej, w obu kierunkach wykonując wjazd do zastępczego przystanku GRAFIKÓW (przy skrzyżowaniu Kolorowej i Busolowej), a następnie dojedzie do pętli LISZKA DOLNA.

Uwaga: na liniach 17, 21 i 37 zmiany mają charakter tymczasowy, związany z przebudową DK 46, a ich prognozowany okres trwania to 2-3 miesiące.

 

  • pn
Najnowsze artykuły