Od soboty udrożnione zostanie połączenie ul. Równoległej z al. Wojska Polskiego

18.04.2024

Od soboty udrożnione zostanie połączenie ul. Równoległej z al. Wojska Polskiego

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że od sobotniego poranka otwarte zostanie połączenie ul. Równoległej z nową aleją Wojska Polskiego – zarówno wjazd, jak i wyjazd. Oznacza to, że udrożniona zostanie tym samym ostatnia, nieczynna dotąd relacja lokalna związana z budową DK-91.

– Trwa postępowanie przetargowe na wytyczenie dwóch połączeń, których budowa z uwagi na przeciągające się procedury musiała zostać przesunięta i zostanie zrealizowana w ramach odrębnego zadania jeszcze w tym roku, tj. Sieroszewskiego (wjazd/wyjazd) oraz zjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowską (dla kierunku Katowice) – przypomina MZD.

Zakres prac ogłoszonego przetargu w przypadku przebudowy skrzyżowania z ulicą Rakowską obejmuje: rozbiórkę barier, budowę łącznicy o szerokości 6 m wraz z krawężnikami, budowę zjazdu i fragmentu chodnika, umocnienie skarpy w rejonie ronda, uzupełnienie fragmentu ogrodzenia betonowego.

W zakres prac związanych z przebudową skrzyżowania alei Wojska Polskiego z ulicą Sieroszewskiego wchodzi: rozbiórka elementów i nawierzchni kolidujących z tarczą skrzyżowania, budowa skrzyżowania z wyspą dzielącą, wykonanie nakładki bitumicznej, budowa dwóch zjazdów, budowa chodników i ścieżek rowerowych.

Wybrany w przetargu wykonawca na realizację zadania będzie miał 3 miesiące od dnia przekazania placu budowy.

fot. MZD w Częstochowie

  • źródło: UM Częstochowy
  • oprac. pn
Najnowsze artykuły