Od trzech lat kradł paliwo. Wreszcie za to odpowie

09.02.2022

Od trzech lat kradł paliwo. Wreszcie za to odpowie

Policjanci z Poczesnej zatrzymali 38-latka, który od ponad trzech lat kradł paliwo na stacjach benzynowych. Mężczyzna łudził się, że tankując za kwotę do 500 złotych, w razie zatrzymania odpowie za wykroczenie. W sumie na swoim koncie miał 65 kradzieży na sumę sięgającą blisko 20 tysięcy złotych. Gdy po raz kolejny przyjechał zatankować do Romanowa, został zatrzymany na gorącym uczynku – gdy próbował odjechać, nie płacąc za paliwo.

Policjanci z Komisariatu Policji w Poczesnej od 2018 roku otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach paliwa, do których dochodziło na stacjach na terenie gminy Poczesna. Sprawca za każdym razem poruszał się innym samochodem – w sumie było ich 8. Często też zmieniał tablice rejestracyjne, których w miejscu zamieszkania miał kilkanaście. Myślał, że tankując za kwotę do 500 złotych, w razie zatrzymania odpowie za wykroczenie. Po 3 latach przekonał się, że takie postępowanie jest przestępstwem.

Wnikliwa i skrupulatna analiza zgromadzonych w sprawie danych pozwoliła kryminalnym z Poczesnej wpaść na trop złodzieja. W marcu 2021 roku patrol z Poczesnej podczas obserwacji wytypowanej stacji paliw zauważył osobę podejrzaną, która po zatankowaniu pojazdu wsiada za kierownicę i odjeżdża, nie płacąc za paliwo. Mężczyzna został zatrzymany, zanim zdążył opuścić rejon stacji.

Kilka miesięcy trwało zbieranie informacji o wszystkich dotychczasowych kradzieżach, jakich się dopuścił. Dzięki zaangażowaniu i współpracy z innymi jednostkami policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec Siewierza dokonał łącznie 65 podobnych kradzieży m.in. w Pyrzowicach, Czeladzi, Tarnowskich Górach, Dąbrowie Górniczej, Koziegłowach, Będzinie, Miasteczku Śląskim i Poczesnej.

Pod koniec stycznia usłyszał zarzuty. Za kradzież i posługiwanie się tablicami rejestracyjnymi przynależnymi do innych pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  • kg
Najnowsze artykuły