Odblaskowy Dzień Seniora

16.11.2022

Odblaskowy Dzień Seniora

Policjanci z Częstochowy i przedstawiciele starostwa odwiedzili ostatnio Dom Pomocy Społecznej w Blachowni. Postanowili przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi z prewencji i dzielnicowi z Blachowni przeprowadzili również prelekcję w Dziennym Domu Pomocy Seniorom. Podkreślili jak ważna jest przezorność i ograniczone zaufanie w kontaktach z obcymi.

Powodem do odwiedzin był Ogólnopolski Dzień Seniora. Zastępca Komendanta Komisariatu w Blachowni podkomisarz Joanna Beneś wspólnie z dzielnicowymi z Blachowni oraz profilaktykami z prewencji i ruchu drogowego rozmawiali z uczestnikami spotkań o bezpieczeństwie. W trakcie spotkania przestrzegano przed oszustami, przypominali jak ważna jest ostrożność również na drodze. Podopieczni dostali odblaski, które będą mogli wykorzystać w praktyce.

W spotkaniu z podopiecznymi DPS w Blachowni uczestniczyła również Anetta Ujma Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich wraz z głównym specjalistą Starostwa Powiatowego w Częstochowie Edytą Waryś, a także Marcin Huras Dyrektor w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni. Poza otrzymaniem elementów odblaskowych, seniorzy zostali zabrani na drogę, by na żywo przypomnieć zasady zachowania.

  • opr. NL
Najnowsze artykuły