Oddziały neurologiczny i udarowy zostają na ul. PCK. Udało się skompletować personel

02.12.2022

Oddziały neurologiczny i udarowy zostają na ul. PCK. Udało się skompletować personel

Nie będzie przenosin oddziałów neurologicznego i udarowego z placówki przy ul. PCK na ul. Bialską. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie poinformował, że udało się zabezpieczyć oddziały niezbędnym personelem medycznym i zespołem specjalistów. Świadczenia będą więc realizowane bez zmian.

W październiku pisaliśmy o tym, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie postanowił przenieść oddziały neurologiczny i udarowy zlokalizowane przy ulicy PCK na ul. Bialską. Dyrektor szpitala Zbigniew Bajkowski tłumaczył wówczas, że postępowanie w sprawie przeniesienia tych oddziałów i połączenia ich z oddziałem Neurologii i Udarowym na Parkitce zostało wymuszone brakiem personelu lekarskiego, niezbędnego do zabezpieczenia pracy tej jednostki.

Neurologia i oddział udarowy zostaną przeniesione na Bialską
Oddziały neurologiczny i udarowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, które zlokalizowane są obecnie przy ulicy PCK zostaną przeniesione na ul. Bialską. Podczas czwartkowej konferencji dyrektor szpitala Zbigniew Bajkowski wyjaśnił, że postępowanie w sprawie przeniesienia tych oddziałów i połączenia ich z oddziałem Neurologii i Udarowym, który już tam funkcjonuje zostało wymuszone brakiem personelu lekarskiego, niezbędnego do zabezpieczenia pracy tej jednostki. Jak udało nam się dowiedzieć, problem został rozwiązany i do przeprowadzki nie dojdzie. – Udało nam się zabezpieczyć oddziały niezbędnym personelem lekarzy, więc świadczenia będą realizowane tak, jak do tej pory. Nie ma już potrzeby przenoszenia i łączenia oddziałów – powiedział nam Dariusz Tworzydło, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

 

fot. Patryk Kubat

 

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły