Odkrywali tajniki kryminalistyki

12.06.2022

Odkrywali tajniki kryminalistyki

Na Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD zorganizowano warsztaty “Odkryj Tajniki Kryminalistyki”. Uczestnicy zostali zabrani do wirtualnego świata zbrodni, w którym – wykorzystując nowoczesne technologie VR – wcielali się w role detektywów prowadzących sprawę.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie, Zespołu Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie. W czasie warsztatów poruszono między innymi zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Szczegółowo umówił je Tomasz Pączkowski. Z kolei dzięki Adrianowi Wasikowi i Michałowi Krugerowi uczniowie zostali zabrani do wirtualnego świata zbrodni, w którym – wykorzystując nowoczesne technologie VR – wcielali się w role detektywów prowadzących oględziny miejsca zdarzenia, ujawniających i zabezpieczających różnego rodzaju ślady kryminalistyczne i wnioskujących na ich podstawie na temat charakteru danego zdarzenia

Ogromne zainteresowanie wzbudziły też zajęcia w laboratorium kryminalistycznym. Jacek Copik przeprowadził je w formie pokazów i ćwiczeń polegających na ujawnianiu i zabezpieczaniu śladów dermatoskopijnych. Dzięki temu uczestnicy mieli doskonałą okazję, aby bezpośrednio poznać warsztat pracy technika kryminalistyki.

Więcej informacji na temat studiów na kierunku kryminalistyka znajdziemy na stronie https://kryminalistyka-studia.pl/.

  • kg
  • zdj. UJD
Najnowsze artykuły