Oferty w przetargu dot. stadionu Rakowa bardzo wysokie

24.09.2019

Oferty w przetargu dot. stadionu Rakowa bardzo wysokie

Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy poinformował o otwarciu ofert nadesłanych w związku z przetargiem na wykonanie robót budowlanych dotyczących Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie i rozbudowy stadionu Rakowa.  Najniższa oferta opiewa na 78 mln 670 tysięcy złotych, podczas gdy Miasto na realizację zamówienia przeznaczyło kwotę w wysokości 16 mln złotych.

Do upływu terminu składania ofert zostały złożone następujące oferty:

  1. CZ.P.B.P. PRZEMYSŁÓWKA S.A., ul. Pułaskiego 25, 42-217 Częstochowa – 91.614.761,86 zł 
  2. Oferta wspólna: STADION PRO Sp. z o.o., ul. Roosevelta 81, 41-800 Zabrze; SARIDAĞLAR ĐNŞAAT VE TĐCARET A.Ş., Đlkbahar Mahallesi 606 Cadde No: 17, Or-an Çankaya Ankara, Turkey; TEXXON COMPANY Limited, Sp. z o.o., ul. Zygmunta Krasińskiego 29/9, 40-019 Katowice – 78.670.585,41 zł 

Urząd Miasta Częstochowy założył, że na ten cel może przeznaczyć 16 mln złotych wkładu własnego. Przypomnijmy, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej rozpisano na realizację tego zadania 37,7 mln złotych. Jak poinformował rzecznik UM Częstochowy Włodmierz Tutaj, magistrat nie uwzględnił w przetargu kwoty, jaka miałaby być wkładem z Ministerstwa, ponieważ do tej pory nie podpisano żadnych umów. Oferty przetargowe zdecydowanie przewyższają środki, jakie władze miasta mogą przeznaczyć na realizację tego zadania. Nawet jeśli Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże 20,5 mln, na które czekają zarówno władze Częstochowy, jak i klub RKS Raków. Teraz przeprowadzona zostanie procedura sprawdzenia ważności ofert oraz dokumentów.

 

  • Paula Nogaj
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły