Ogólnopolskie Zawody Samolotowe. Marcin Skalik i Joanna Skalik ze złotym medalem

30.06.2022

Podczas 41. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika, które rozgrywane były w dniach 23-26 czerwca na Lotnisku w Lesznie, na najwyższym stopniu podium stanęła załoga z Aeroklubu Częstochowskiego – Marcik Skalik i Joanna Skalik.

Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika są traktowane jako cykl treningowy załóg Kadry Narodowej w Lataniu Rajdowym przed 22. Rajdowymi Mistrzostwami Świata. W zawodach wzięło udział 9 załóg. Złoto zdobyli Marcin Skalik i Joanna Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego, którzy byli bezkonkurencyjni. Drugie miejsce zajęła załoga Bolesław Radomski (Aeroklub Pomorski) – Dariusz Lechowski (Aeroklub Nowy Targ). Na podium (3 miejsce) stanął również Krzysztof Skrętowicz – Aeroklub Częstochowski w załodze z Jerzym Markiewiczem z Aeroklubu Krakowskiego . Pozostali zawodnicy Aeroklubu Częstochowskiego zajęli 8 miejsce (Tomasz, Magda Koperscy) oraz 9 miejsce (Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz – Aeroklub Dolnośląski).