Studentka Uniwersytetu Jana Długosza będzie Ambasadorką Karier Unii Europejskiej w roku 2024/2025

16.04.2024

Studentka Uniwersytetu Jana Długosza będzie Ambasadorką Karier Unii Europejskiej w roku 2024/2025

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM) poinformowała pracowników Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, iż studentka II roku prawa studiów jednolitych magisterskich (Wydział Prawa i Ekonomii UJD),  Oliwia Pierzgalska, spełniła wszelkie wymogi i została zakwalifikowana do pełnienia funkcji  Ambasadora Karier Unii Europejskiej 2024/2025!

– Nasza Ambasadorka ma już za sobą pierwsze doświadczenia współpracy z instytucjami Unii Europejskiej. Współpracowała w panelu „Green is Better” w ramach European Student Assembly 2024, opracowując rekomendacje dla Unii Europejskiej, które zostały przedstawione w Parlamencie Europejskim w dniach 10-12 kwietnia. Ponadto uczestniczyła w programach studenckich takich jak Akademia Liderów Sprawiedliwości oraz Econverse. Dodatkowo jest wolontariuszką w Radzie Morza Bałtyckiego (Council of the Baltic Sea States Council), pracuje w grupie fokusowej do spraw ochrony dzieci. Jest również przewodniczącą Poradni Prawa Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie – informuje uczelnia.

Program Ambasadorowie Karier to program zainicjowany w 2010 r. przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). Jako Ambasador Karier UE Pani Oliwia Pierzgalska będzie brała udział w promocji pracy oraz staży w strukturach UE wśród studentek i studentów naszego Uniwersytetu.

 

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły