OPK Gaude Mater zaprasza na koncert Cacana Mania

10.11.2022

OPK Gaude Mater zaprasza na koncert Cacana Mania

13 listopada w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbędzie się koncert zespołu Cacana Mania. Początek planowany jest na godz. 18.00. Zespół zadebiutował w lipcu 2018 roku na Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie pod Częstochową.

Muzykę tworzoną określają mianem eklektycznej. W swojej twórczości nawiązują do blues-rocka i reggae. Ponadto można dopatrzeć się elementów pieśni poetyckich lub rocka progresywnego. W skład zespołu wchodzą: Anna Woźniak (wokal), Piotr Kłuciński (gitara elektryczna, teksty, muzyka), Tomasz Ujma (gitara basowa), Adam Swołek (instrumenty klawiszowe), Władysław Pękała (harmonijka), Jarosław Adamczyk (perkusja).

Grupa występuje głównie na scenach lokalnych regionu częstochowskiego. Jednym z osiągnięć zespołu jest wyróżnienie przez Klub Seven O’Clock. Cacana Mania został określonym mianem Odkrycia Roku 2019. W 2021 przedstawili oni swoją debiutancką płytę ,,Wyznania”. W październiku Cacana Mania znalazła się wśród 9 zespołów, które wystąpiły na Małej Scenie „Rawa Blues Festiwal”.

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły