Organizowali nielegalne gry hazardowe. Są kolejni zatrzymani

13.10.2021

Organizowali nielegalne gry hazardowe. Są kolejni zatrzymani

Dziewięć kolejnych osób zatrzymano w związku z procederem prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Wszystkie były zatrudnione bezpośrednio w punktach, gdzie organizowano tego typu rozrywki. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz urządzania nielegalnych gier hazardowych. Grozi im do pięciu lat więzienia. Wcześniej zatrzymano i przedstawiono zarzuty już 29 osobom, spośród których 20 trafiło do aresztu.

Jest to kolejna realizacja w sprawie nadzorowanej przez śląski wydział Prokuratury Krajowej zwalczający przestępczość zorganizowaną. Wcześniej zatrzymano i przedstawiono zarzuty już 29 osobom, spośród których 20 trafiło do aresztu. Zatrzymania mają związek ze śledztwem nadzorowanym przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Sprawa dotyczy funkcjonowania dwóch zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się organizowaniem na terenie Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i innych miejscowości nielegalnych gier hazardowych na automatach.

Tym razem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 9 osób, które były zatrudnione bezpośrednio w punktach, gdzie organizowano nielegalne gry hazardowe. Zatrzymano 6 kobiet i 3 mężczyzn w wieku od 20 do 66 lat. Wszyscy zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz urządzania nielegalnych gier hazardowych. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów, zakazów kontaktowania się z pozostałymi współpodejrzanymi, a także zakazy opuszczania kraju.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły