Ostatni etap rozbudowy ul. Jesiennej

15.03.2023

Ostatni etap rozbudowy ul. Jesiennej

Niebawem zakończą się prace związane z rozbudową ul. Jesiennej do ul. Bór w Częstochowie wraz z przebudową istniejącego śladu ul. Jesiennej od ul. Rydza – Śmigłego do al. 11 listopada. – Wykonawca zadania deklaruje zakończenie prac budowlanych w umownym terminie, który przewiduje przejezdność nowej drogi w drugiej połowie maja tego roku – zapowiada Miejski Zarząd Dróg i prezentuje aktualny stan prac.

Obecnie na zamkniętym dla ruchu kołowego odcinku ul. Jesiennej od al. 11 Listopada do ul. Południowej realizowane są roboty związane ze skomplikowaną przebudową sieci podziemnych – trwa tam m.in. budowa kanału sanitarnego i dodatkowych wpustów kanalizacji deszczowej. – Przejazd jest możliwy tylko dla mieszkańców przyległego terenu. To ostatnie tak poważne utrudnienie na tej budowie, która finalizowana będzie w kilku kolejnych tygodniach – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Koszt całości zadania wynosi ok. 15, 5 mln zł z czego ponad 4,4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a cała reszta to środki własne miasta.

W ramach inwestycji wykonane zostaną między innymi:

Nowa jezdnia o długości niespełna 1,2 km wraz z chodnikami po obu stronach drogi,
Odwodnienie drogi na całej jej długości,
Ścieżka rowerowa o długości niespełna 1,2 km,
Modernizacja oświetlenia na całej długości drogi,
Przebudowa 6 skrzyżowań ( w tym 1 rondo) oraz 3 zatoki autobusowe,
Nowe zagospodarowanie terenu zielenią podnoszące jakość przestrzeni publicznej.

default

default

default

źródło: MZD w Częstochowie

  • opr. pn
Najnowsze artykuły