Ostatnia szansa na bezpłatne sprawdzenie świateł w samochodzie. Sprawdź, gdzie można to zrobić!

08.12.2023

Ostatnia szansa na bezpłatne sprawdzenie świateł w samochodzie. Sprawdź, gdzie można to zrobić!

W najbliższą sobotę kierowcy po raz ostatni będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach w ramach akcji “Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Dobiega końca tegoroczna edycja akcji “Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W najbliższą sobotę, 9 grudnia, kierowcy po raz ostatni będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach. Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, podczas prowadzonej kampanii “Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, już dziś na wybranych stacjach kontroli pojazdów, wszyscy kierowcy mogą całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

Przypominamy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

 

Wykaz stacji w Częstochowie, biorących udział w akcji:

Speed Car Częstochowa,  ul. Kisielewskiego (Obok M1)

PKS Częstochowa SA ul. Krasińskiego 14/24

PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW ul. Łukasińskiego 32/38

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Sikorskiego 82/89

 

Pełny wykaz stacji biorących udział w akcji 

  • źródło: KMP w Częstochowie
Najnowsze artykuły