Oświetlenie i monitoring w Mstowie

04.01.2020

Oświetlenie i monitoring w Mstowie

Sześć nowych lamp na nowych słupach doświetliła przestrzeń publiczną na Placu Mickiewicza w Mstowie. Mieszkańcy będą również bezpieczniejsi – powstał bowiem monitoring gminny. Kamery pojawiły się też na terenach rekreacyjnych przy Zalewie „Tasarki”.

W ostatnim czasie zrealizowano dwa bardzo istotne zadania na rynku w Mstowie, które poprawią wizerunek tego miejsca oraz zwiększą bezpieczeństwo. Po pierwsze powstało oświetlenie i zasilanie elektroenergetyczne na placu Mickiewicza. W sumie zamontowano sześć nowych lamp. Poza tym na istniejących słupach oświetleniowych zamontowano osiem nowoczesnych kamer. Poprawiono również parametry istniejącego wcześniej monitoringu w Rynku. Rejestrator znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie.

Co istotne, kamery pojawiły się też na terenach rekreacyjnych przy Zalewie „Tasarki”. – Na tym terenie wielokrotnie w ostatnich latach dochodziło do aktów wandalizmu i niszczenia mienia. Teraz przestrzeń jest całodobowo monitorowana, co ułatwi też pracę służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy – podkreślają przedstawiciele lokalnego urzędu.

Zakres prac obejmował m.in.:

– wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej,

– montaż siedmiu kamer wysokiej jakości na terenie rekreacyjnym (na istniejących słupach oświetlenia terenu),

– montaż rejestratora w budynku Urzędu Gminy Mstów,

– połączenie kamer z rejestratorem za pomocą kabla światłowodowego.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Mstów
Najnowsze artykuły