Otwarcie sezonu motocyklowego przez SKL Dragon i drogówkę z Kłobucka

10.04.2023

Otwarcie sezonu motocyklowego przez SKL Dragon i drogówkę z Kłobucka

W Kłobucku już ponad tydzień temu oficjalnie rozpoczęto sezon motocyklowy. I w tym roku za to wydarzenie odpowiedzialni byli członkowie Klubu Motocyklowego SKL Dragon i policjanci z kłobuckiej drogówki. Uczestnicy przejechali ulicami Kłobucka, dotarli nad zalew w Zakrzewie i symbolicznie zatopili płonącą marzannę.

W sobotę 1 kwietnia o godzinie 12.00 policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z Klubem Motocyklowym SKL Dragon rozpoczęli sezon motocyklowy. Po raz kolejny zorganizowano wydarzenie, które ma na celu przypomnienie o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Motocykli dotarli nad zalew przy pomocy policjantów. Spotkali się w wyznaczonym punkcie i przejechali ulicami Kłobucka.

– Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się, czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa, jaki i oni – przypomina Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

fot.: KPP w Kłobucku

  • opr. nl
Najnowsze artykuły