PAA: sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie

24.11.2022

PAA: sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie

Na ten moment nic złego się nie dzieje. Sytuacja jest w normie – poinformował PAP zespół informacji i komunikacji Państwowej Agencji Atomistyki pytany o wpływ rosyjskich ataków rakietowych w Ukrainie na sytuację radiacyjną w Polsce.

W środę Rosja po raz kolejny ostrzeliwuje Ukrainę rakietami, trafiając m.in. w obiekty infrastruktury krytycznej. Doniesienia o wybuchach napłynęły po południu z różnych regionów Ukrainy. Problemy z elektrycznością są w całym kraju. We wszystkich obwodach ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

 

W związku z ostrzałami koncern Enerhoatom poinformował o wyłączeniach bloków energetycznych w trzech elektrowniach atomowych na Ukrainie: Rówieńskiej, Południowoukraińskiej i Chmielnickiej. Zapewnił przy tym, że tło promieniowania na terytorium elektrowni atomowych i w ich okolicy nie zmieniło się, wszystkie wskaźniki są w normie.

 

O sytuację radiacyjną w Polsce PAP zapytała Państwową Agencję Atomistyki, która na bieżąco monitoruje skażenia promieniotwórcze w kraju. “Na ten moment nic się złego nie dzieje. Sytuacja jest w normie” – zapewnił informacji i komunikacji PAA.(PAP)

 

  • Bartłomiej Figaj
Najnowsze artykuły