Pakt Senacki – kandydatem Lewicy będzie Wojciech Konieczny

22.04.2023

Pakt Senacki – kandydatem Lewicy będzie Wojciech Konieczny

Lider Klubu Lewicy – Krzysztof Gawkowski poruszył kwestię tzw. paktu senackiego. Powiedział, że negocjacje w tej sprawie się toczą, a część okręgów już dokonała wyboru. Takim przypadkiem jest Częstochowa, gdzie wystartuje kandydat Lewicy, obecny senator Wojciech Konieczny.

Pakt senacki to współpraca opozycji w wystawianiu kandydatów do Senatu w poszczególnych okręgach. W Częstochowie już zdecydowano, że z ramienia Lewicy wystartuje obecny senator – Wojciech Konieczny. Sam zainteresowany nie zaprzeczył do tej pory tym informacjom.

Gawkowski zapowiedział także, że partia chce podpisać z resztą opozycji ,,pakt rządzenia”, który wskaże najważniejsze obszary rządzenia po wygranych wyborach. Jak podał, do tej pory odzew uzyskali od Polski 2050 i PSL, a czekają na zabranie głosu od Platformy Obywatelskiej.

Przyznał również, że przygotowanie do kampanii już się rozpoczęło. Jeżdżenie po Polsce, setki spotkań z wyborcami – to wszystko składa się na przekonanie do siebie wyborców. ,,Pakt rządzenia”, który miałby zostać podpisany jeszcze przed wyborami, to dokument, który nakreśla najważniejsze obszary współpracy w ewentualnej koalicji po wyborach.

– Że nie będzie rozchodzenia się, rozwodów po wyborach. Chcemy pokazać, że jest alternatywa, że jest grupa partii politycznych, która ma określony cel i będzie go realizowała – powiedział Gawkowski w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

  • nl
Najnowsze artykuły