Pani Regina Koźlik z gminy Mykanów obchodziła 100. urodziny

25.04.2023

Pani Regina Koźlik z gminy Mykanów obchodziła 100. urodziny

100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać takiego jubileuszu. Może pochwalić się nim pani Regina Koźlik z Grabówki (gmina Mykanów), która 19 kwietnia obchodziła swoje setne urodziny. Szanownej jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia, aby kolejne lata mijały w zdrowiu, szczęściu, atmosferze miłości i wsparcia najbliższych.

W niedzielę, 23 kwietnia w kościele w Grabowej odbyła się uroczysta msza święta w intencji jubilatki, a następnie w Domu Ludowym w Grabówce Pani Regina świętowała swoje setne urodziny w gronie rodziny i znajomych. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele Urzędu Gminy Mykanów – Wójt Dariusz Pomada oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Dorota Śleszyńska. Nie mogło zabraknąć również Pani Sołtys Sołectwa Grabówka Renaty Łaszewskiej i przedstawicieli Rady Sołeckiej. Szanownej jubilatce złożono życzenia, odśpiewano “200 lat”, a wójt Dariusz Pomada odczytał list skierowany do jubilatki od premiera Mateusza Morawieckiego.

Regina Koźlik z domu Włodarczyk urodziła się 19 kwietnia 1923 roku w Grabówce (gmina Mykanów) jako najmłodsze dziecko Józefa i Antoniny. Miała dwie siostry i brata. Uczęszczała do szkoły w Grabowej, gdzie ukończyła cztery klasy. Gdy wybuchła wojna w 1939 roku miała 16 lat. Wtedy też pracowała przy okopach w Cykarzewie, gdzie pomagała przy żywieniu pracowników. W 1947 roku wyszła mąż za Józefa Koźlika, z którym miała czworo dzieci. Została wdową w 1978 roku, mając 55 lat. Przez cały ten czas, od młodości do 70. roku życia pracowała w gospodarstwie. Udzielała się w szkole, do której uczęszczały jej dzieci, należała do komitetu rodzicielskiego i do koła gospodyń. Była zaangażowana w organizowanie zabaw podwórkowych – sprzedawała na nie bilety, wielokrotnie była też starościną na weselach. Należała do kółka różańcowego. Pani Regina doczekała się 11-ścioro wnuków i 11-ścioro prawnuków. Zawsze cieszyła się dobrym zdrowiem. Teraz, choć już pamięć ją zawodzi, dobry humor nie opuszcza.

Rodzina Pani Reginy pragnie podziękować Urzędowi Gminy Mykanów za okazane wsparcie oraz Radzie Sołeckiej Sołectwa Grabówka za życzliwość i umożliwienie zorganizowania uroczystości w Domu Ludowym w Grabówce.

 

 

 

  • pn
Najnowsze artykuły