Pasjonat tramwajów i… klocków lego

22.04.2020

Pasjonat tramwajów i… klocków lego

Pasjonat klocków Lego buduje miniatury tramwajów z całej Polski. W swojej kolekcji ma też biało-czerwony wagon częstochowskiego MPK. Model ma szansę, by pojawić się w oficjalnych zestawach Lego. Ogromny wpływ na to, czy tak się stanie, mają internauci. A więc… do dzieła!

Mateusz Wawrowski budowaniem z klocków zajmuje się od 24 lat. Ma też dodatkową pasję, jaką jest komunikacja miejska. Łącząc oba zamiłowania tworzy miniatury autobusów i tramwajów. Do tej pory zbudował m.in. 14 modeli tramwajów Konstal, z których każdy ma ponad 75 cm długości.

Najnowsza miniatura pasjonata to częstochowski 105Na+105NaD. Model ma pełne wyposażenie, czyli siedzenia dla pasażerów oraz zabudowaną kabinę prowadzącego tramwaj. – Dodatkowo miniaturowy tramwaj można wyposażyć w silnik, który może być sterowany za pomocą smartfona z aplikacją – zaznacza Mateusz Wawrowski.

Projekt został zgłoszony do konkursu LEGO Ideas, dzięki czemu ma szansę stać się oficjalnym zestawem LEGO. O tym zdecyduje m.in. głosowanie internautów.

Potrzeba 10 tysięcy głosów: https://ideas.lego.com/content/project/link/1282ec65-03a6-4bc0-b52c-4d30cb83f346

Po zebraniu wymaganej liczby głosów, projekt przejdzie do następnego etapu, gdzie poddany zostanie ocenie ekspertów LEGO.

  • kg
Najnowsze artykuły