Paweł J. usłyszał wyrok za molestowanie uczennicy na praktykach

26.02.2023

Paweł J. usłyszał wyrok za molestowanie uczennicy na praktykach

Sąd Rejonowy w Częstochowie uznał Pawła J. za winnego doprowadzenia małoletniej do poddania się „innym czynnościom seksualnym”, nadużywając stosunku zależności. Dziewczyna odbywała wówczas praktyki w jednym z częstochowskich lokali gastronomicznych, a Paweł J. miał wprowadzić ją w zakres obowiązków.

 

– Paweł J. doprowadził małoletnią do innej czynności seksualnej poprzez złapanie za pośladek – jest to czyn z artykułu 199 paragraf 2 Kodeksu Karnego. Sąd Rejonowy w Częstochowie wyrokiem z dnia 16 lutego 2023 roku uznał go za winnego tego czynu i wymierzył mu karę 5 miesięcy pozbawienia wolności, której zawieszenie wykonania kary następuje na okres próby i wynosi 2 lata – informuje Dominik Bogacz, rzecznik prasowy częstochowskiego sądu.

Sąd orzekł również grzywnę wobec oskarżonego, zasądził na rzecz pokrzywdzonej nieletniej nawiązkę w kwocie 1000 zł, orzekł wobec oskarżonego zakaz zajmowania wszelkich stanowisk wykonywania zawodów oraz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi na okres 2 lat. Wobec Pawła J. orzeczono także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 30 metrów na okres 2 lat. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Strony mogą złożyć wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia tego wyroku i później ewentualnie wnieść apelację.

 

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły