Pijane i agresywne znieważyły policjantów. Jedna z nich miała ponad pięć promili alkoholu

01.12.2021

Pijane i agresywne znieważyły policjantów. Jedna z nich miała ponad pięć promili alkoholu

Wkrótce przed sądem staną dwie mieszkanki powiatu rybnickiego, które znieważyły i naruszyły nietykalność olsztyńskich policjantów. Kobiety były agresywne, wulgarne i… kompletnie pijane. 58-latka miała ponad pięć promili alkoholu w organizmie, a 53-latka ponad 1,5.

24 listopada patrol z Olsztyna otrzymał zgłoszenie o dwóch awanturujących się klientkach, które nie chciały opuścić jednego z olsztyńskich lokali gastronomicznych, uniemożliwiając jego zamknięcie. Gdy policjanci dotarli na miejsce zastali dwie kobiety w wieku 53 i 58 lat, które były bardzo pobudzone i agresywne. – Gdy zobaczyły policjantów, zaczęły ich wyzywać, używając przy tym słów wulgarnych i obelżywych, ponadto nie stosowały się do wydawanych poleceń, a po wyprowadzeniu z lokalu jedna z nich wpadła w furię i zaczęła też popychać policjantów i szarpać ich za mundury – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów. – Stróże prawa usłyszeli też, że zostaną zwolnieni ze służby – dodaje.

Kobiety były tak odważne i wygadane, bo… prawdopodobnie przemawiał przez nie alkohol. 58-latka miała ponad 5 promili alkoholu w organizmie, a jej 53-letnia koleżanka ponad 1,5.

Gdy wytrzeźwiały usłyszały zarzut znieważenia policjantów, za co grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub nawet kara 1 roku pozbawienia wolności. 58-latka dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej stróżów prawa, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Najnowsze artykuły