Po pijanemu wsiadł za kierownicę. To był dopiero początek problemów

21.03.2022

Po pijanemu wsiadł za kierownicę. To był dopiero początek problemów

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 39-latek, który doprowadził do kolizji. Mężczyzna został ujęty przez sprawców zdarzenia. Jak się okazało, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a jego pasażerka… była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, w dzielnicy Północ. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów przy ulicy Starzyńskiego oraz podejrzeniu, że jeden z uczestników jest pijany.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości wskazanego sprawcy z renault – okazało się, że rzeczywiście był pijany. 39-latek miał prawie 2 promile alkoholu. Ponadto posiadał też dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pasażerka, która z nim podróżowała była poszukiwana do odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności. Decyzją sądu kobieta jednak nie została doprowadzona do zakładu karnego z uwagi na przedstawioną przez nią sytuację rodzinną i zobowiązała się do wpłacenia zaległej grzywny. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Najnowsze artykuły