Pobił 90-letnią matkę. Kiedy upadła, kopał ją po plecach

25.04.2022

Pobił 90-letnią matkę. Kiedy upadła, kopał ją po plecach

Dwa miesiące w areszcie spędzi 54-latek z Poraja, który pobił własną matkę. Pijany mężczyzna wszedł do jej mieszkania i zażądał pieniędzy na alkohol. Kiedy seniorka odmówiła, ten wszczął awanturę, podczas której zaczął ją bić, szarpać za włosy, a kiedy upadła, kopał ją po plecach. Jak się okazało, mężczyzna już siedział w więzieniu właśnie za znęcanie się nad 90-latką.

W miniony piątek policjanci z Komisariatu Policji z Koziegłów zostali pilnie skierowani do jednego z porajskich mieszkań, gdzie według zgłoszenia 90-letnia seniorka została pobita przez syna. Na miejscu mundurowi zastali roztrzęsioną kobietę, która oświadczyła, że jej nietrzeźwy syn przyszedł do jej mieszkania i zażądał pieniędzy na alkohol. Kiedy seniorka odmówiła, ten wszczął awanturę, podczas której zaczął ją bić, szarpać za włosy, a kiedy upadła, kopał ja po plecach.

Na szczęście zaniepokojony brakiem kontaktu z ciotką krewny, przyjechał sprawdzić, czy coś złego się nie stało. Gdy dowiedział się, co się wydarzyło przed jego przybyciem, o zdarzeniu powiadomił policję i pogotowie. Mundurowi od razu zjawili się na miejscu i zatrzymali dobrze im znanego 54-latka. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Domowy oprawca trafił do policyjnego aresztu, a seniorkę przetransportowano karetką pogotowia do szpitala. Jak się okazało, w maju ubiegłego roku 54-latek opuścił mury więzienia, gdzie odbywał wyrok za znęcanie się nad rodzicielką. Prokurator analizując materiał dowodowy nie miał wątpliwości co do umyślności bestialskiego zachowania w stosunku do kobiety i wystąpił z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego wobec sprawcy. W sobotę sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu syna. Grozi mu 5 lat więzienia.

  • kg
Najnowsze artykuły