Pod osłoną nocy chciał okraść namiot handlowy. To nie jedyny wybryk

13.12.2021

Pod osłoną nocy chciał okraść namiot handlowy. To nie jedyny wybryk

Mundurowi z Kłomnic zatrzymali 55-latka, który pod osłoną nocy plądrował namiot handlowy. Funkcjonariusze złapali go na gorącym uczynku. Mężczyzna tłumaczył, że wszedł do środka… załatwić potrzebę fizjologiczną, ale stróże prawa nie dali temu wiary. Na dodatek okazało się, że 55-latek nie tylko kradzież ma na sumieniu. W jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili nielegalny pobór prądu.

W nocy z 7 na 8 grudnia podczas patrolowania Wierzchowiska, uwagę policjantów przykuł zaparkowany na uboczu opel. Dotarli do oddalonej o około 1 kilometr nieruchomości, za którą znajdował się dużych rozmiarów namiot handlowy. Gdy weszli do środka przez uchyloną plandekę, zastali tam 55-latka. Spłoszony niespodziewaną wizytą mężczyzna w pierwszej chwili usilnie szukał wyjścia z namiotu i próbował się z niego wydostać, jednak policjanci uniemożliwili mu ucieczkę.

Mieszkaniec gminy Mykanów tłumaczył mundurowym, że wszedł do namiotu załatwić potrzebę fizjologiczną, ale stróże prawa nie dali mu wiary. Przy zatrzymanym znaleźli plecak, a w nim narzędzia, które wykorzystywał podczas przestępczego procederu. Ponadto w miejscu zamieszkania 55-latka mundurowi ujawnili, że nielegalnie pobierał prąd przez przyłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, ponadto będzie musiał też uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

  • kg
Najnowsze artykuły