Podejrzany o zabójstwo matki i córki pozostanie w areszcie do sierpnia

06.05.2022

Podejrzany o zabójstwo matki i córki pozostanie w areszcie do sierpnia

Częstochowski Sąd Okręgowy 6 maja przedłużył areszt tymczasowy dla 52-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii W. Krzysztof R. pozostanie w areszcie do 12 sierpnia 2022 roku.

Sąd uznał, że areszt zgodnie z artykułem 249 Kodeksu Postępowania Karnego, areszt powinien zostać przedłużony o trzy miesiące. Zdaniem sądu istnieje w tym przypadku obawa matactwa, a zarzucane mężczyźnie czyny są zagrożone surową karą. Sąd zwrócił również uwagę, że zebrany materiał dowodowy uprawdopodobnił zarzuty.

Matka i córka zaginęły 10 lutego 2022 roku. Według ustaleń śledczych tego dnia został zamordowane przez Krzysztofa R. Ciała kobiet poszukiwano przez kilkanaście dni, a w akcje poszukiwawcze włączyli się nawet sami częstochowianie. Zwłoki kobiet i psa znaleziono 21 lutego 2022 roku w kompleksie leśnym w Romanowie.

Jak ustalono podczas sekcji zwłok nastolatka i pies zostały uduszone. Przyczyna śmierci 45-latki nie została jednoznacznie wskazana. Badania toksykologiczne wykazały, że kobiety nie zostały otrute i były trzeźwe. Nie są jeszcze znane badania histopatologiczne, a na ich podstawie biegli wypowiedzą się w sprawie przyczyn śmierci starszej z kobiet.

Po uzyskaniu tych badań prokuratura uszczegółowi zarzuty stawiane Krzysztofowi R. i zdecyduje o ewentualnych badaniach psychiatrycznych. Mężczyźnie postawiono już wcześniej zarzut podwójnego zabójstwa w połączeniu z bezprawnym pozbawieniem wolności. Krzysztof R. nie przyznaje się do winy.

  • TS
Najnowsze artykuły