Podróż przez najpiękniejsze pieśni i kolędy bożonarodzeniowe

17.12.2021

Podróż przez najpiękniejsze pieśni i kolędy bożonarodzeniowe

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i oczekiwany, czas miłości i wspólnego przeżywania radości. To piękny moment, który najlepiej celebruje się przy dźwiękach równie pięknej muzyki. A taką zapewni nam chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka. W czasie świątecznego koncertu wybierzemy się w podróż przypominając – a może i dopiero poznając – najpiękniejsze pieśni i kolędy bożonarodzeniowe z całego świata.

Przed świątecznym koncertem Filharmonia Częstochowska przygotowała dla nas coś jeszcze. W piątek, 17 grudnia, o godz. 19.00 w sali koncertowej czeka nas bowiem doroczny koncert symfoniczny z udziałem pracowników Katedry Muzyki Uniwersytetu Jana Długosza. Usłyszymy Koncert d-moll J. Brahmsa – z Barbarą Karaśkiewicz przy fortepianie, arie oratoryjne i operowe J.S. Bacha, W.A. Mozarta, J. Masseneta i G. Bizeta w wykonaniu sopranistki Anny Noworzyn-Sławińskiej oraz fragmenty orkiestrowe z oper W.A. Mozarta, G. Bizeta i P. Mascagniego. Solistkom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej – tym razem pod dyrekcją Jerzego Swobody. Słowo o muzyce wygłosi Anna Stachura-Bogusławska.

Koncert świąteczny z kolei zaplanowano na niedzielę, 19 grudnia. Początek o godzinie 17.00. Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum prowadzony przez Janusza Siadlaka przygotował program pieśni i kolęd z całego świata. Przeniesiemy się na moment do gorącej Argentyny, potem wejdziemy w klimat amerykański, rozświetlonych lampkami, śnieżnych świąt dzięki piosenkom, które nierozerwalnie wprowadzają nas w świąteczny nastrój. A następnie zawędrujemy daleko na wschód, by w końcu… powrócić w rodzinne strony, bo nie zabraknie także kolęd szczególnie popularnych w konkretnych regionach Polski.

Bilety na oba koncerty – 45 zł (normalny), 38 zł (ulgowy), 20 zł (UTW) – czekają  w kasie Filharmonii (tel. 795 451 438, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00) oraz na stronie internetowej.

  • kg
Najnowsze artykuły