Połączą dwa powiaty

26.03.2022

Połączą dwa powiaty

Dobra wiadomość dla mieszkańców Olsztyna i Poraja, a nawet Częstochowy. Wkrótce zostanie zaprojektowana, a następnie wybudowana droga łącząca obie gminy i dwa powiaty. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla województwa śląskiego.

Gminy posiadają uzgodnioną z Powiatem Częstochowskim i Powiatem Myszkowskim szczegółową koncepcję przebiegu drogi łączącej miejscowości Biskupice i Choroń.

W ramach zadania do 2024 r. powstanie droga o szerokości 6 m z trasą rowerowej o łącznej długości 3,8 kilometra. Miasto i Gmina Olsztyn na realizację zadania w Biskupicach do granic Choronia otrzyma prawie 2,5 mln zł. Odcinek ścieżki na terenie gminy Olsztyn będzie liczył ponad 1,6 km.

Trakt będzie miał duże znaczenie lokalne i ponadlokalne. Komunikacyjnie będzie to znaczący skrót, a turystycznie – umożliwienie rowerzystom dojazdu z Częstochowy przez Olsztyn w kierunku Poraja.

– Ruszyła też budowa trasy rowerowej przez całe Zrębice i Krasawę do gminy Żarki. Jako Olsztyn będziemy w ten sposób w niedalekiej przyszłości po drodze z Częstochowy do Żarek i Poraja – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn.

  • oprac. kg
  • zdj. UMiG Olsztyn
Najnowsze artykuły