“Polgal” zostanie przebudowany. Inwestor już rozpoczął prace

09.02.2022

“Polgal” zostanie przebudowany. Inwestor już rozpoczął prace

Na terenie dawnego Zakładu Artykułów Technicznych i Galanteryjnych “Polgal”, czyli dawnej guzikarni przy ulicy Ogrodowej powstanie 100 nowych mieszkań. Inwestor, który kupił nieruchomość, już rozpoczął prace.

Firma De Silva Haus rozpoczęła prace na terenie dawnego Zakładu Artykułów Technicznych i Galanteryjnych “Polgal”. Guzikarnia, która kiedyś była wiodącym przedsiębiorstwem w mieście, jeszcze za czasów PRL zaczęła podupadać. Pamiątka po zakładzie został szkielet budynku, który wzniesiono w latach 70. ubiegłego wieku, a który nigdy nie został dokończony.

Przez lata na Ogrodowej straszyła rudera, która była miejscem schadzek amatorów wszelakich alkoholi, złomiarzy, ale i młodzieży żądnej przygód. Niestety jedna z takich wypraw zakończyła się tragicznie 6 lat temu, kiedy po upadku ze znacznej wysokości zginęła nastolatka.

Teraz w tym miejscu ma zostać zrealizowana inwestycja przez firmę De Silva Haus. Dzięki niej powstaną mieszkania o powierzchni 6 tysięcy mkw. Inwestycja to szansa na rozwój tej części miasta, bo Ogrodowa dawno przestała wyglądać jak ulica znajdująca się blisko ścisłego centrum miasta. Nadzieją dla całej dzielnicy jest również przedłużenie ulicy 1 Maja do Ogrodowej, do którego od lat przymierza się miasto. Największym problemem jest jednak brak środków na tę inwestycję.

  • TS
Najnowsze artykuły