Policja nie przerywa poszukiwań zaginionych częstochowianek

17.02.2022

Policja nie przerywa poszukiwań zaginionych częstochowianek

Częstochowscy policjanci nadal poszukują zaginionej Aleksandry Wieczorek i jej córki Oliwii, które zaginęły 10 lutego. Dzisiaj, przy udziale strażaków z Bytomia, zostały sprawdzone zbiorniki wodne znajdujące się przy ogrodach działkowych. Apelujemy do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych lub zatrzymanym 52-letnim Krzysztofie R., które mogłyby pomóc w poszukiwaniach, o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie poszukują zaginionej 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. We wtorek zatrzymany w tej sprawie 52-letni Krzysztof R. usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa, a wczoraj częstochowski sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zdecydował, że mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci analizują wszystkie szczegóły i badają każdy nowy wątek w tej sprawie. Dzisiaj po raz kolejny przeczesywali rejon ogrodów działkowych przy ulicy Żyznej w Częstochowie, gdzie 10 lutego ostatni raz widziana była Aleksandra Wieczorek. W działaniach brali udział strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu sprawdzali zbiorniki wodne znajdujące się w tym miejscu. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, poszukiwania zostały przerwane około godziny 14.00. Jutro planowane jest ich wznowienie.

Komenda Miejska Policji apeluje do wszystkich osób (znajomych, sąsiadów, współpracowników zaginionej Aleksandry Wieczorek, kolegów i koleżanek ze szkoły, do której uczęszczała zaginiona Oliwia Wieczorek, czy też znajomych 52-letniego Krzysztofa R.), które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych lub zatrzymanym 52-letnim Krzysztofie R., które mogłyby pomóc w poszukiwaniach. Zwracamy się do osób, które nie tylko w dniu zaginięcia, ale również wcześniej (kilka, czy nawet kilkanaście dni temu) miały kontakt z zaginionymi lub z 52-latkiem i zwróciły uwagę na jakiś charakterystyczny szczegół, czy spotkały te osoby w nietypowych okolicznościach, by zgłaszały się do najbliższej jednostki Policji lub informowały telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

W dalszym ciągu policja, szczególnie do kierowców, którzy wieczorem 10 lutego lub w nocy z 10 na 11 lutego poruszały się pojazdem z zamontowana kamerką samochodową, by przejrzały nagrany materiał. Być może zarejestrowany został przejazd srebrnego forda focusa o numerze rejestracyjnym SC1836F.

Jeśli masz istotne informacje dotyczące zaginięcia mieszkanek Częstochowy, zadzwoń pod numer 997 lub 112, albo napisz do nas: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość.

  • RED
Najnowsze artykuły