Policja z Myszkowa odwiedziła najmłodszych

08.12.2022

Policja z Myszkowa odwiedziła najmłodszych

Funkcjonariusze z Myszkowa rozmawiali z najmłodszymi dziećmi o bezpieczeństwie. Udali się wraz ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji – do Pińczyc i Ludwinowa.

Policjanci z myszkowskiej komendy uczyli dzieci w kwestiach poruszania się po drodze. Rozmawiali z uczniami, w jaki sposób bawić się na dworze oraz co zrobić, gdy potrzebna jest pomoc.

– W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób uczyli dzieci jak bezpiecznie bawić się z kolegami i koleżankami w szkole na przerwie, czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje. Policjanci część spotkania poświęcili również na omówienie głównych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach- informuje Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.

Części teoretycznej towarzyszyły też zajęcia praktyczne. Policjanci wspólnie z dziećmi wykonywali ćwiczenia i pokazy, by jak najlepiej przybliżyć wiedzę najmłodszym. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagał pluszowy przyjaciel dzieci – Sznupek,  z którym wszyscy chętnie pozowali do zdjęcia.

 

  • opr. NL
Najnowsze artykuły