Policjanci wciąż poszukują 45-latki i jej 15-letniej córki

17.02.2022

Policjanci wciąż poszukują 45-latki i jej 15-letniej córki

Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, w dalszym ciągu poszukują 45-letniej Aleksandry Wieczorem i jej 15-letniej córki Oliwii. – Apelujemy do osób, które wieczorem lub w nocy z 10 na 11 lutego widziały osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F – podkreśla podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Przypomnijmy, częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzą poszukiwania 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. Zaginione opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. W niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R., który znany był zaginionym. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

11 lutego policjanci z komendy miejskiej w Częstochowie wszczęli poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą Wieczorek i jej 15-letnią córką Oliwią. Ze wstępnych informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że nie miała ona kontaktu z córką od 9, a z wnuczką od 10 lutego. Wiadomo też, że 10 lutego 45-latka widziana była na terenie ogrodów działkowych przy ulicy Żyznej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, prowadząc zarówno przeczesywanie terenu w pobliżu ogrodów działkowych, jak i działania operacyjne. W poszukiwaniach, oprócz policjantów z Częstochowy, brali również udział policjanci z oddziału prewencji w Katowicach i przewodnicy z psami służbowymi z Komendy Głównej Policji. Pomocy policjantom udzielili również funkcjonariusze straży pożarnej, wykorzystując specjalistyczny sprzęt.

Częstochowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, w dalszym ciągu prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginionymi. 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka nie zostały bowiem jeszcze odnalezione.

– Apelujemy do osób, które wieczorem lub w nocy z 10 na 11 lutego widziały osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F (w poniedziałek opublikowany został komunikat w tej sprawie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie). Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, lub nagranie z kamery samochodowej z takim autem, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem 112 lub 997 – zaznacza podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Szczegóły dotyczące prowadzonego postępowania, jak i dane dotyczące dotychczasowych ustaleń, są przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, która przejęła sprawę od Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe.

  • kg
Najnowsze artykuły