Policjanci z kłobuckiej drogówki przebadali dziś 563 kierujących

28.11.2022

Policjanci z kłobuckiej drogówki przebadali dziś 563 kierujących

563 kierujących zostało przebadanych podczas dzisiejszego akcji “Trzeźwość”, prowadzonej przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Zatrzymanych zostało dwóch nietrzeźwych kierowców i jeden po użyciu alkoholu.

– W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu kłobuckiego mundurowi prowadzą cykliczne działania „Trzeźwość”. Inicjatywa ma na celu uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom, którzy w dalszym ciągu stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Praktycznie codziennie, o różnych porach dnia, kierowcy i rowerzyści muszą liczyć się z możliwością badania stanu trzeźwości na wyznaczonych punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku. Dzisiejsza akcja trzeźwość była prowadzona od wczesnych godzin porannych do godzin południowych, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych urządzeń służących do zbadania stanu trzeźwości, policjanci z drogówki mieli możliwość przeprowadzenia dużej ilości badań. Działania „Trzeźwość” przyniosły zamierzony efekt, policjanci przeprowadzili 563 testy, zatrzymując 2 nietrzeźwych kierowców oraz 1 po użyciu alkoholu. Ponadto jeden z kierowców kierował pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień.

Do akcji włączyła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miedźnie, której przewodniczący Pan Wojciech Tałajczyk, wspólnie z mundurowymi wręczał badanym kierowcom jednorazowe alkotesty, ufundowane właśnie przez tą komisję.

Kłobucka drogówka zapowiada kolejne działania wymierzone w nietrzeźwych kierowców stanowiących realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Kłobuck

  • red.
Najnowsze artykuły