Policjanci z Kłomnic mają nowy radiowóz

02.01.2023

Policjanci z Kłomnic mają nowy radiowóz

W ostatni piątek w Kłomnicach policjanci otrzymali nowy radiowóz marki Kia Sportage. W spotkaniu uczestniczył szef częstochowskiego garnizonu i przedstawiciele samorządów gminnych.

Nowy policyjny SUV trafił do Komisariatu Policji w Kłomnicach dzięki programowi modernizacji. Zakup służbowego samochodu został sfinansowany przez Komende Główną Policji i wsparcie gminy Kłomnice, Rędziny, Mykanów i Mstów.

Samochód odznacza się jaskrawą kolorystyką i bogatym wyposażeniem. Ma to pomóc policjantom z ogniwa patrolowego wykonywać swoje obowiązki w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Przełoży się to na zwiększoną dbałość o bezpieczeństwo społeczności lokalnej. Policjanci będą teraz mogli szybciej i sprawniej poruszać się po drogach oraz skuteczniej reagować na zgłaszane interwencje.

W piątek odbyło się spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie – młodszego inspektora Dariusza Kiedrzyna z Wójtem Gminy Mstów – Tomaszem Gęsiarzem, Wójtem Gminy Kłomnice – Piotrem Juszczykiem, Wójtem Gminy Mykanów – Dariuszem Pomadą, Wójtem Gminy Rędziny – Pawłem Militowskim i Zastępcą Wójta Gminy Kłomnice – Adamem Śliwakowskim. Szef częstochowskiego garnizonu złożył podziękowania przedstawicielom lokalnego samorządu za wsparcie. Doceniona została również działalność radnych gmin i wsparcie tego przedsięwzięcia.

 

  • opr. nl
Najnowsze artykuły