Policjantka po służbie wybrała się z dzieckiem na zakupy i… zatrzymała nietrzeźwą kierującą

28.03.2024

Policjantka po służbie wybrała się z dzieckiem na zakupy i… zatrzymała nietrzeźwą kierującą

„Mamo, jesteś taka odważna, chcę być taki jak ty i zostanę policjantem!” – tak podsumował działanie swojej mamy 7 letni Filip. Policjantka z Częstochowy jadąc z dzieckiem na zakupy, zatrzymała nietrzeźwą kierującą…

To, że policjanci po zakończonej służbie odwieszają mundur do szafy i kończą „dniówkę” wcale nie świadczy o tym, że przestają być stróżami prawa. Tego dowiodła policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie aspirant Marlena Leszczyniak. We wtorek jadąc po służbie z dzieckiem na zakupy, zwróciła uwagę na poprzedzający ją pojazd. Volkswagen jechał całą szerokością jezdni. Raz przyspieszał, potem gwałtownie hamował.

Aspirant Marlena Leszczyniak nie pozostała bierna. Miała przypuszczenie, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierujący, który wyraźnie zagraża bezpieczeństwu na drodze. Pojechała za tym pojazdem, który zatrzymał się na jednej z posesji. W pojeździe za kółkiem siedziała kobieta. Policjantka od razu ruszyła w jej kierunku. Okazało się, że 66-latka była kompletnie pijana. Wobec tego mundurowa poprosiła o pomoc kolegów z Komisariatu Policji z Krzepic. Przybyli na miejsce policjanci zbadali 66-letnia kobietę na zawartość alkoholu. Badanie dało wynik ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszystkiemu przyglądał się 7-letni Filip, który był bardzo dumny ze swojej mamy. Po zakończonej interwencji powiedział Marlenie: „Mamo, jesteś taka odważna, chcę być taki jak ty i zostanę policjantem!”.

– Ty też masz wpływ na bezpieczeństwo! Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Alkohol u kierowcy, który jest pod jego wpływem, zdecydowanie obniża zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie też wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca, to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, włącz myślenie! – apeluje częstochowska policja.

 

  • źródło: KMP w Częstochowie
Najnowsze artykuły