„Polowanie”. Premiera na nowy sezon w Teatrze im. A. Mickiewicza

06.10.2023

„Polowanie”. Premiera na nowy sezon w Teatrze im. A. Mickiewicza

W teorii historia zasłużonego myśliwego, w praktyce opowieść o dwuznaczności ludzkich zachowań. „Polowanie” Ishbel Szatrawskiej w reżyserii Piotra Pacześniaka to opowieść o relacjach, o porozumiewaniu się. To pretekst do pokazania prawdy o nas samych. Prapremiera już 7 października.

Piotr Pacześniak, młody i utalentowany reżyser, student krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, przygotował dla widzów sztukę – historię ludzi, którzy, jak czytamy w zapowiedzi – otwartość, szczerość i bezinteresowność uczuć wymienili na luksus i władzę, a wzajemne wsparcie i słuchanie zastąpili niekończącą się i bezwzględną rywalizacją. Aktorzy częstochowskiego Teatru byli pod wrażeniem atmosfery, jaką podczas prób zbudował Pacześniak. – Miałam poczucie dużej sprawczości w trakcie tworzenia tej sztuki. To jest nieczęste w świecie teatru. (…) Pierwszy raz spotkałam się z sytuacją, kiedy reżyser tak bardzo słuchał aktorów. Tak dużą suwerenność im dał. (…) Czułam się słuchana. – podkreśliła Agnieszka Łopacka. Do procesu przygotowywania sztuki odniósł się również Adam Hutyra. – Muszę powiedzieć, że ja dawno nie przeżyłem tak ciekawych prób. – podkreślił.

Na desce częstochowskiego Teatru w „Polowaniu” zobaczymy dobrze nam znanych aktorów i aktorki. W rolę Witolda wcieli się Adam Hutyra. Żonę Barbarę zagra Agnieszka Łopacka, Rudzkiego – Waldemar Cudzik, Natalię – Hanna Zbyryt, a Władzia – Robert Rutkowski. Gościnnie wystąpi również Karol Czajkowski – absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. – Ja przede wszystkim jestem pod wrażeniem zespołu, z którym miałem przyjemność pracować, bo nie dość, że są to fenomenalni aktorzy, to jeszcze fenomenalni ludzie. – skomentował.

Przy sztuce pracowali również: Łukasz Mleczak (scenografia), Zoya Wygnańska (kostiumy), Michał Zachariasz (muzyka), Krystyna Lama Szydłowska (choreografia), Monika Stolarska (reżyseria świateł) i Andrzej Rospondek (asystent reżysera).

 

  • mz
Najnowsze artykuły