Półtora roku więzienia dla kierowcy, który pobił przechodnia

24.05.2022

Półtora roku więzienia dla kierowcy, który pobił przechodnia

Norbert B. został skazany na półtora roku więzienia i 7 tysięcy zł zadośćuczynienia. Mężczyzna w grudniu 2020 dotkliwie pobił przechodnia, który zwrócił mu uwagę za to, że nieostrożnie prowadzi samochód.

Do pobicia doszło 12 grudnia 2020 roku. Norbert B. jechał samochodem renault aleją Niepodległości. Na skutek nieostrożnej jazdy z nadmierną prędkością, uderzył w krawężnik, w wyniku czego uszkodził przednie koło pojazdu. Przechodzący wtedy ulicą mieszkaniec pobliskiego bloku zwrócił mu uwagę na niewłaściwą jazdę.

Po zwróceniu mu uwagi Norbert B. wyciągnął gaz pieprzowy i rozpylił w twarz mężczyzny. Potem pokrzywdzony został przewrócony przez napastnika, a następnie bity i kopany po głowie i klatce piersiowej. Norbert B. nie reagował na wezwania świadka zdarzenia, aby przestał kopać mężczyznę, a gdy świadek oświadczył, że zrobi mu zdjęcie, spokojnie pozował do fotografii.

Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało pokrzywdzonego do szpitala, gdzie stwierdzono u niego obrażenia w postaci urazu głowy, złamania żeber i odmy lewego płuca.

Na skutek podjętych działań ustalono, że sprawcą przestępstwa może być Norbert B. 13 grudnia 2020 roku Norbert B. został zatrzymany przez policję i rozpoznany przez świadka zdarzenia. Prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała, skutkujących naruszeniem czynności narządów na okres powyżej 7 dni.

Jednocześnie uznano, że czyn Norberta B. jest przestępstwem o charakterze chuligańskim, gdyż sprawca działał publicznie bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując w ten sposób rażące lekceważenie porządku prawnego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Norbert B. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że nie brał udziału w pobiciu mężczyzny.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Norbert B. był w przeszłości kilkunastokrotnie karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdu oraz uchylanie się od alimentów.

  • TS
  • fot. Pixabay
Najnowsze artykuły