Popularyzacja dziedzictwa kulturowego wsi

25.08.2019

Popularyzacja dziedzictwa kulturowego wsi

W sali OSP w Złotym Potoku odbyło się spotkanie w ramach „Popularyzacji dziedzictwa kulinarnego wsi”. Głównym tematem były… potrawy z naszego regionu.

Gospodarzami imprezy był wójt gminy Janów Edward Moskalik oraz Jurajski Klub Seniora w Janowie. Na spotkanie licznie przybyły zaprzyjaźnione Kluby Seniora z Przyrowa, Lelowa i Żarek oraz mieszańcy Gminy. Głównym tematem były… potrawy z naszego regionu. Barbara Śledzik, prezes Jurajskiego Klubu Seniora w Janowie opowiadała o przygotowanych przepysznych smalcach, żurkach, kluskach śląskich i ziemniaczanych, pierogach z pstrągiem, a także wielu innych ciekawych potraw. Uczestnicy mogli je degustować do woli. Również zaprzyjaźnione kluby seniora przywiozły ze sobą swoje dziedzictwo kulinarne – w ten oto sposób można było skosztować żareckiego tatarczucha czy przyrowskiej kapusty. Całości imprezy towarzyszyły przyśpiewki i tańce Zespołu Janowianie, pań z Jurajskiego Klubu Seniora oraz seniorów z sąsiednich gmin. Wydarzenie prowadziła Anna Tarczyńska, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Janów
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły