Potrącił 80-latka i uciekł. Czy ktoś widział ten samochód?

14.04.2022

Potrącił 80-latka i uciekł. Czy ktoś widział ten samochód?

Powraca sprawa potrącenia 80-latka, do którego doszło 28 marca w miejscowości Zajączki Pierwsze. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierowca białego samochodu, skręcając w ulicę prowadzącą do miejscowości Zimnowody, nie ustąpił pierwszeństwa starszemu rowerzyście, potrącił go i uciekł. Policjanci opublikowali zdjęcia pojazdu, którym prawdopodobnie jechał sprawca zdarzenia.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 28 marca pomiędzy godziną 12.30 – 13.30. Po potrąceniu kierowca białego samochodu natychmiast odjechał, prawdopodobnie w kierunku miejscowości Parzymiechy. Potrącony cyklista, z obrażeniami ciała dotarł do domu. Rodzina o całym zdarzeniu poinformowała służby ratownicze i policję. Starszy mężczyzna był trzeźwy. Zespół pogotowia ratunkowego zabrał go do częstochowskiego szpitala na szczegółową diagnostykę.

Policjanci przedstawili zdjęcia oraz nagranie z zabezpieczonego monitoringu wizyjnego, na którym prawdopodobnie zarejestrowano samochód biorący udział w zdarzeniu. Samochód to prawdopodobnie Peugeot Bipper lub Citroen Nemo/Fiat Fiorino. Pojazd posiada charakterystyczną czarną klapkę wlewu paliwa (ewentualnie klapa może być urwana), relingi dachowe w kolorze czarnym oraz przyciemniane tylne szyby.

Policjanci typują i weryfikują pojazdy, aby ustalić kierowcę i samochód biorący udział w zdarzeniu. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia lub rozpoznaje prezentowany pojazd, powinien skontaktować się z KPP w Kłobucku, e-mailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (47) 38582255, (47) 8582280 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

  • kg
Najnowsze artykuły